Оцінка автомобіля при дорожньо-транспортній пригоді (ДТП) потрібна для того, аби визначити суму завданої шкоди авто в наслідок ДТП. Цей процес проводять не лише для оцінки матеріального збитку, але й для перевірки розміру компенсації, який вимагає потерпіла сторона і його оскарження в страховій компанії чи в суді.

В більшості випадків оцінку збитку при ДТП проводить страхова компанія. Проте, не завжди ця оцінка буває коректною. Тому для встановлення реальної вартості нанесеної шкоди Вашому авто можна звернутися за незалежною оцінкою до професійних експертів. Висновок альтернативної експертизи може суттєво відрізнятися і страхова компанія зобов’язана прийняти її результати та надати встановлену компенсацію. В іншому випадку Звіт про незалежну оцінку збитків завданих транспортному засобу, виданий оціночною компанією, виступає підтвердженням розміру компенсації при судовому розгляді справи.

Незалежна оцінка також потрібна, якщо ситуація не є страховим випадком, вказаним у страховому договорі. При цьому відшкодовувати збиток має винна особа (фізична або юридична).

Для проведення оцінки збитків при ДТП потрібно надати такі документи:

  • Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
  • Паспорт та ІПН власника (у випадку смерті власника необхідні: свідоцтво про смерть, документ, який підтверджує зв’язок між померлим на спадкоємцем (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, рішення суду тощо), паспорт спадкоємця).
  • Фотографії транспортного засобу з місця ДТП.
  • Акт про ДТП.
  • Висновки зі станції технічного обслуговування автомобіля (про приховані пошкодження, за наявності).
  • Інші суттєві відомості, що можуть вплинути на результат оцінки.

Особливості незалежної оцінки збитків

Оцінка збитку внаслідок ДТП проводиться після огляду пошкодженого транспортного засобу, шляхом складання калькуляції вартості ремонтних робіт, запчастин з врахуванням поточного зносу пошкоджених елементів до моменту ДТП. Це означає, що компенсації підлягає саме сума збитку, а не сума, витрачена на ремонт. Відповідно отримана компенсація не завжди дорівнює сумі, виставленої СТО за ремонт транспортного засобу.

Інколи вартість відновлювального ремонту перевищує середню ринкову вартість аналогічного технічно-справного автомобіля, відповідно  експерт може прийти до висновку, що ремонт економічно не доцільний. В такому випадку визначається вартість ліквідації залишків автомобіля і проводиться оцінка технічно справних деталей (частин) в пошкодженому автомобілі.