Технічний паспорт – це такий документ, в якому відображені технічні дані про певний об’єкт нерухомості для обліку фактичного стану квартири, будинку або іншої будівлі на період проведення технічної інвентаризації. У цьому документі прописані різні відомості про споруди в цілому тобто загальна площа, поверховість, обсяги, матеріали конструктивних елементів будівель, дата спорудження об’єкта нерухомості і багато іншого.

Виготовлення технічного паспорта потрібно в ситуаціях, коли відбувається перепланування будівлі, квартири, будинку; коли вводиться будова в експлуатацію; коли треба оформити право власності; коли планується продаж, обмін, дарування та багато інших процедур щодо нерухомості. Іншими словами, технічний паспорт потрібен, щоб у подальшому Ви змогли абсолютно законно вчиняти будь-які правочини з нерухомим майном. Відбувається виготовлення технічного паспорта на підставі матеріалів технічної інвентаризації, причому терміни проведення інвентаризації можуть бути різними, так як вони встановлюються договорами.

Що собою являє технічна інвентаризація? По суті, це цілий комплекс робіт, що спрямовані на обмір та обстеження об’єкта нерухомості для виявлення технічного стану, визначення параметрів, площі й вартості об’єкта в результаті чого складається технічний паспорт.

Щоб виготовити технічний паспорт необхідно надати паспорт, ідентифікаційний код, правовстановлюючі документи (свідоцтво, договір тощо), старий технічний паспорт (якщо він є), а також можуть знадобитися багато інших документів, перелік яких залежить від виду нерухомості на яку Ви плануєте оформити техпаспорт.